přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
VeroniqueC, MadgeSynde, EdgarHeyer, OttoJxn478, ColumbusTh, BarbaraV98, DewayneMcL, ColletteDa, Betty30F7, BLUAntoine, ChristyDar, KraigMagui, LarryPerre, TraceeNowl, WinstonOne, vice... + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
GENDEROVÉ postřehy ze života
violetta - Friday, 20.04. 2018 - 14:55:55
Téma: Próza - IntrospektivaPostřeh z konference

Konference začíná přesně v půl třetí, ale už kolem druhé lidé různě postávají před dveřmi anebo si v klidu obsadí ta nejlepší místa v první či druhé řadě. Každý se pohodlně usadí a souseda si vybere podle toho, jak na něj dotyčný na první pohled zapůsobí. Máme jednu kolegyni z přidružené budovy, která je vysoká a mohutná, ale přitom působí velmi žensky, protože má velký zadek i poprsí. Blonďaté vlasy ostříhaná na kluka tvoří kontrast k ženské postavě, ale právě taková protichůdná kombinace místní muže velmi přitahuje. Dnes si vzala červené šaty ke kolenům a bez rukávků, ústa svítí stejně rudou barvou
"No vy jste dnes učiněná červená dračice!" prohodí kolega, který si vybral místo vedle ní a očividně si užívá její přítomnosti. "Ach bože, to je opravdu inteligentní začátek rozhovoru, " pomyslím si. Ale věty typu: "Tady je ale vedro, proč nepustí klimatizaci?" jsou zřejmě příliš fádní a nudné. Každá zajímavá konverzace přeci musí mít nějaký sexuální podtext!

Postřeh z rozhovoru na chodbě

Místní seladon v důchodu s mastnými vlasy, který je vždy velice uražen, pokud ho halasně nezdravím a on na mne zdálky huláká, když jdu ke kopírce a nejsem ani k němu otočena obličejem, ale kdesi za svou hlavou slyším jeho hlasité "Dobrýýý den!" takže se raději otočím a pozdrav mu opětuji, aby si nemyslel, že jsem například namyšlená nebo neslušná. Rád má také dvojsmyslné narážky na další kolegyni, která sice oblečením působí upjatě, ale je schopna se naladit na "žertovnou" vlnu.
"Že prej je na tebe šéf nadrženej," chechtá se a myslí tím samozřejmě, že mu ona má odevzdat nějakou práci. Kolegyně, která je dlouhodobě pokládaná za místní krasavici, se široce usměje a poznamená: "Opravdu? Tomu ani nemůžu věřit!" "Bože," pomyslím si, tohle by se svému mužskému kolegovi říct neodvážil.

Postřeh z jídelny

V této části budovy každý kouká po každém, kdo s kým sedí, kdo si s kým povídá, co má kdo na sobě, co si objednal, případně, zda jí způsobně anebo "žere jako nevázaný". Tudíž je každý pozorován ze všech stran, především samotnými kuchařkami, které musíte opět hezky a nahlas pozdravit, aby vám náhodou nepřemastily přílohu anebo ignorovaly, kolik knedlíků chcete. Místnost je plná "mladých a nadějných pracovníků" IT oddělení, bez kterých si dnes nedovede představit fungování čehokoli téměř nikdo a oni jsou si toho dobře vědomi. Dávají to najevo tím, že když jde proti nim nějaká žena přírodou obdařená, kterou ani pořádně neznají, jeden vykřikne: "To je ale koza!" Druhý mu praví: "Nechtěl jsi říct, ta má ale k...y?" A slečna se nestačí divit.

Nejpozoruhodnější na tom je, že všechny uvedené případy se staly v jednom dni. Z toho plyne poučení: když je porada, raději nechodit do jídelny nebo na chodbu. Zavřít se do kanceláře, nasadit kamennou masku a sníst si nějakou dobrotu z domova.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Introspektiva:
Naber si

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"GENDEROVÉ postřehy ze života" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund