přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
MNASally38, HwaAndre31, LaceyByard, AllieBatey, MaureenLev, DianaSleat, JuliaMacan, KathyGooge, CarmonPop, LaurenBonn, DelmarHowa, ChongGary3, EtsukoSiko, MackenzieR, KelleVente, vice... + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Internet je dobrý sluha i zlý pán
Flox - Wednesday, 05.11. 2014 - 16:01:33
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

„Na počátku existuje čistá tabule. Postupem času je zaplňována našimi skutky i vnějšími vlivy.“ S rozvojem Internetu a tabletů se snadno odkrývají...

 

„Na počátku existuje čistá tabule. Postupem času je zaplňována našimi skutky i vnějšími vlivy.“ S rozvojem Internetu a tabletů se snadno odkrývají intimní stránky dětí a mladých lidí, čehož zneužívají různí pedofilové a pochybné existence nejen v tomhle státě, ale i ve světě.

Zpočátku je elektronická komunikace atraktivní a zábavná, jenže nevíme, kdo sedí skutečně na „druhém břehu.“ Děti a mladí lidé jsou často oběťmi, i když portálové diskuze tvrdí pravý opak. Prý si zaslouží prožít veškeré zlo, pokud klikají tam, kde nemají!

V dnešním zákeřném a nebezpečném světě je mnoho pastí a hrozeb, jak uvrhnout obyčejné lidi do neštěstí. Zejména nezletilým je virtuálně naslibován mamon třeba za jejich lechtivé snímky, které se pak šíří do světa. Připomíná mi to ďáblův úpis, jenž je stvrzen krví zúčastněných obětí. Pak se snadno nadává, když je „oheň na střeše.“ Důsledky choulostivých informací se pak těžko odstraňují, vždyť se šíří „raketovou“ rychlostí!

Vážení čtenáři, jsem toho názoru, aby potomci rodičů byli náležitě seznámeni s nástrahami Internetu, počítačů i tabletů. Dále, aby se naučili hospodařit s penězi – žádné otevřené tarify, ale omezený (uzavřený) kredit.

Internetovou vzdělanost a gramotnost mohou dětem a mladistvým přednášet jejich rodiče; anebo učitelé, vysokoškolští studenti (praktikanti) a neziskové organizace ve vzdělávacích institucích. Počítačová osvěta je v tomhle stavu naší země velmi potřebná a důležitá, právě když se nacházíme ve století rychlého Internetu a dotykových (chytrých) tabletů.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 9
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Internet je dobrý sluha i zlý pán" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Internet je dobrý sluha i zlý pán
Od: Anonymní - Thursday, 06.11. 2014 - 08:51:25
"Internetová gramotnost" nepomáhá businessu na netu. K čemu je gramotný uživatel. Lepší je tupec, který sežere vše. Tato osvěta funguje.
Nikdo nebude nic řešit, pokud se ho to osobně nedotkne. Ano, víme to všichni, ale.... F.


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
39 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund