přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
CamilleTlz, EdnaTimmon, SungClore, AlyssaStur, NAAMavis68 + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Paradox fotografování
Flox - Tuesday, 28.10. 2014 - 14:36:36
Téma: Teoretická díla - Fotografie

Život kolem nás můžeme zaznamenávat různými fotoaparáty, co se týče jejich stáří, kvality a možností. Často jsou „obyčejní“ fotografové až příliš...

 

Život kolem nás můžeme zaznamenávat různými fotoaparáty, co se týče jejich stáří, kvality a možností. Často jsou „obyčejní“ fotografové až příliš kritizováni, že neumějí fotit, přesto můžeme vytvořit kompozice ostré i neostré, anebo různé kombinace.

Pokud cítíme, že se snímek nepovedl, můžeme jej radikálně smazat, anebo z něj vytvořit umělecké dílo v počítačových (grafických) programech. Výsledkem mohou být třeba „neobvyklé“ abstraktní kompozice, anebo cesta do zajímavých detailů např. u rostlin, živočichů, nerostů, hornin atd.

Je pravdou, že se u toho všeho musí přemýšlet, zvážit všechna pro i proti, pak obrázek publikovat třeba na internetu, anebo rovnou pořádat vernisáž, a to na základě našeho svědomí a vědomí. I to je koneckonců řešení, jak prezentovat své dílo.

Jsem přesvědčen, že každá zájmová a obecně prospěšná činnost může snížit kriminalitu nejen ve městech a obcích, jenže nálady některých diskutérů na uměleckých webech bohužel ustupují celospolečenskému zlu, a to úplně zbytečně!

Abych pravdu řekl, něco jiného je pohled na fotografii z počítače, mobilního telefonu, anebo z „reálného“ tisku. Staří indiáni by řekli, že fotografie, počítač, mobilní telefon a internet kradou duši. Osobně jsem pro využití reálného i virtuálního světa, i když se vyskytnou chyby, ale ty je možno „kdykoliv“ napravit.

Fotografické umění není uměním uzavřeným – jedná se tedy o otevřenou činnost ohledně námětů, nápadů, fantazie a vynalézavosti. Pořád lepší fotit např. přírodu, pozitivně trávit volný čas než být závislý na drogách, či alkoholu. Pořád lepší naše tvůrčí svoboda než pobyt v kriminálech.

Václav Kovalčík


Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Teoretická díla - Fotografie:
Doc. Mgr. Alexander Baran, PhD.: ZÁKLADY A VÝUKA TEORIE FOTOGRAFIE

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Paradox fotografování" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Moreno
Od: Anonymní - Saturday, 06.12. 2014 - 18:04:26
<a href="http://www.obmreplicas.net/" title='"http://www.obmreplicas.net/"'> replica watches</a> [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Rivers
Od: Anonymní - Sunday, 07.12. 2014 - 06:36:19
<a href="http://www.obmreplicas.net/" title='"http://www.obmreplicas.net/"'> cheap replica watches</a> [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
42 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund