přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
SungClore, CamilleTlz, NAAMavis68, Cathryn73W, AlyssaStur + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Abstrakce Babylonské věže
Flox - Sunday, 05.10. 2014 - 12:10:46
Téma: Próza - Nezávislá tvorba

Dva donebevolající obrazy, které parafrázují Babylonskou věž. Lidstvo se v historii nudí, a tak touží po senzaci za každou cenu. Babylonská věž je tedy vyvrcholením...

 

Dva donebevolající obrazy, které parafrázují Babylonskou věž. Lidstvo se v historii nudí, a tak touží po senzaci za každou cenu. Babylonská věž je tedy vyvrcholením vědeckého pokroku, jenž si vybírá svou krutou daň. Výsledkem je pak znečištěné životní prostředí, pokřivené charaktery, nemoci a katastrofy.

Babylonská věž je do určité fáze tolerovatelná, ale jakmile překročíme např. etický limit, tak na to tvrdě doplatíme. Dochází nejen ke zmatení jazyků – lidé si ve vlastním státě přestávají rozumět.

Většina národa se bojí demonstrovat, též se bojí publikovat své názory, náměty a postřehy. Historie se tak opakuje v národní nejednotě a chaosu. Svou pasivitou tolerujeme vysoké daně a odvody, dále pak tunelování a zadlužování státního rozpočtu. Jsme zmateni „bezstarostným“ životem, který je plný lichvářských půjček a úvěrů.

Chceme se tímhle neustále zabíjet? Zatím veřejné mínění dává společenskému zlu zelenou. Chtěl bych ještě uvést další příklad, jenž se týká bezhlavé stavbě nových dálnic místo toho, abychom opravovali ty stávající a realizovali obchvaty. Vypadá to, že je naše země skládkou jedů a odpadů, a to zcela zbytečně.

Nechtějme ekonomický růst za předraženou cenu. Nechtějme devastaci životního prostředí a okolní přírody. To by byl konec naší existence!

Václav KovalčíkSouvisející odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Nezávislá tvorba:
Růžové brýle

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 1


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Abstrakce Babylonské věže" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund