přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
AlishaCarm, MylesNorie, AdrieneCal, FlynnCarna, LaceyByard, VioletteSw, KelleVente, LucioPacka, CarlotaBar, LaurenceSt, LilianCama, AurelioSan + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
ČASOVANÁ BOMBA
Liandr - Monday, 16.01. 2012 - 10:25:48
Téma: Próza - Úvaha/Zamyšlení

Jména budu nahrazovat tečkami...

 

Vážení přátelé, dnes mi přišla tato sms. Ahoj ..... . Přál bych vám vidět, jak od ledna fungujeme v práci! Nic nefunguje, aplikace jsou nedodělaný a do konce ledna nestihneme vyplatit dávky! To ti už možná ..... říkala. Ministr se v tv tváří jak zmrd a tvrdí, jak všechno funguje. A vedoucí poboček mají zakázáno mluvit o nefunkčnosti, pod výhrůžkou ztráty zaměstnání! Nás budou nutit chodit do práce i o víkendy, samozřejmě zadarmo! Kde to kurva jsme?

Včera jsem zjistil, že náš soused bude stíhán za loupežné přepadení, k němuž ho dohnala finanční situace. (pravděpodobně jste mohli slyšet ve zprávách)

Zdražuje se naprosto všechno, což v našem případě znamená, když jen jeden ze čtyř lidí v domácnosti má práci, že je to celkem problém.

Naši další známí dluží tolik, že krom hrozící exekuce jim to dosti devalvuje i rodinu.

Můj velmi dobrý přítel, který má opravdu ohromné zdravotní potíže je od letošního roku podle našich orgánů zdravý a nebude již státem podporován.
Můj vlastní táta, který přežil jen díky darování kostní dřeně a dodnes má problémy s imunitním systémem, je podle nich zdravý taky.

To jsou u mě události posledního týdne. Máte-li podobné a nemusí to být jen tento týden. Co takhle sepsat to dohromady?

Nebydlíme ve špatné čtvrti, nejsme, jak dnes mnozí mají tendenci řešit, žádná menšina. Jsme obyčejní občané ČR. A já se teď ptám, pokud
tohle není jen náhoda, ba naopak je to vzorek všeobecného dění a ostatní to vidí taky. Kdy s tím něco uděláme?
Buď další volby hromadně nevolme... nikdo z nás a dejme najevo, co si myslíme. Nebo nevolme žádnou ze stran, co doposud ve vládě byla. Nepřeji si pro naše papaláše jediný hlas. A pokud by se tu našel někdo, kdo dokáže vybudovat opozici proti demagogii, kterou se v této zemi necháváme uzurpovat a doslova si necháme kálet na hlavy, pak tedy říkám, už se ukaž, protože ne jen já čekám..

Bohužel, nejsem revolucionář. Ve škole se to nevyučuje, spíš se má na vše kývat a vše se má přijímat. Vychovali si nás tu přesně tak, aby nikdo nevěděl co s tím. Ale jestli je tu někdo natolik geniální, kdo si i přes všeobecné většinové vymývání mozků zachoval svou hlavu, doufám, že brzy něco vymyslí a udělá.

To, co jsem tu popsal, budu nadále upravovat, budu k tomu přidávat další střípky a pak to budu hromadně rozesílat na e-maily a přidávat na různé literární servery. To je zatím to jediné, co mohu udělat já osobně. A to je opravdu jen vzorek posledních dnů, kdybych s tím začal před půl rokem, mysleli by si všichni, že píšu nový sci-fi román. Do toho si přidejte světové dění, rozpad eurozóny, zadluženost takovou, že nám v podstatě nepatří ani naše vlastní země a zjistíte, že tady sakra tiká nějaká časovaná bomba.

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Úvaha/Zamyšlení:
Ó,kolena, kolena...

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 10
Účastníků: 2


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"ČASOVANÁ BOMBA" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: ČASOVANÁ BOMBA
Od: Anonymní - Monday, 16.01. 2012 - 12:25:37
Vláda? Nikdy jsem nevolil. Počkal jsem si dvoje volby, abych se podíval, jestli to má smysl. Nemá.
Nikdy nikdo nedělal to, co avizoval. Chápu, vejdou do klinče plného kompromisů, ale tam se vše zamlží a na výstupu jsou jen nesmyslná a lidi ždímající rozhodnutí bez logiky, zodpovědnosti, beztrestně. Nyní se vyráží klýn klýnem na úrovni rodin, států, globálních ekonomik. Jen mě mrzí, když se řeší důsledky a né příčiny, které plodí další a další důsledky. Není to náhodou tím, že to drží titéž, kteří to ždímají?
Lidi čekají, co udělá ten druhý. Jsou zvyklí, vystrčí hlavu a nějaký tupec ji setne.
Čekáme, spíme a tím to celé krmíme. Vlastně děláme to, co se od nás čeká.
[email protected] jdu do toho. Zdenek


[ Odpovědět ]

Re: ČASOVANÁ BOMBA
Od: Anonymní - Saturday, 21.01. 2012 - 15:30:27
můj e-mail je [email protected] - - doufal jsem trochu ve vícero nějakých reakcí.. škoda.. ale tak tady to bylo jen zkušební, pak dám vědět, jaké reakce byly jinde..

[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
41 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund