přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
GeorginaPo, ColleenJjn, WFPBret62, BradFrew24, CharlesBra, JillMelvil, JSZMolly9, Jarrod23S0, EmilyBauti, LanAac552, DorrisVanm, BrittanyRo, RobLindsle, OmerCottma, EarthaMcCo, vice... + 8 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

02.07.2011 18:56 Sbírka MINIMAX.CZ
Sbírka básní MINIMAX.cz

Vážení čtenáři, autoři, malíři i fotografové, po šestiletém působení na poli umění a kreativní tvorby má minimax v současnosti 25 844 příspěvků, 2453 registrovaných uživatelů, je zde napsáno 157 332 komentářů (v průměru 6 komentářů pod jedním dílem), a 5104 básnických děl (20% všech děl).

Po dlouhém uvažování a rozmýšlení se redakce rozhodla, že z přibližně 5000 básní by jedno procento /asi 50 básní/ mohlo být natolik nadčasových a natolik kvalitních, že si zaslouží publikaci knižní.

Jedna věc je napsat báseň na internet, a naprosto jinou záležitostí je báseň publikovat v knize. Do knihy podle nás patří pouze ty naprosto nejlepší, nepropracovanější a nejnadčasovější díla. Víme, že v nedávné době vyšly různé sborníky poezie, jejichž kvalita byla podle našeho názoru obvykle dosti nízká, především proto, že nevěříme, že jednočlenná nebo dvoučlenná redakce je schopna vybrat nejlepší díla, která osloví většinu čtenářů. Navíc, kdo pozná dobrou báseň, kdo ví, co je doopravdy dobrá poezie?

Náš plán, jak nevyrobit další dějinný odpad sborníku špatných básní, je následující:

Redakce knihy je tvořena přibližně dvěma desítkami lidí, od 15 do 70 let, různých povolání a vzdělanosti, od profesionálních novinářů po studenty. Básně zaslané pro zvážení do sbírky budou rozděleny do skupin, a každá skupina bude přečtena dvěma nezávislými editory. Každý editor dá básni známku, počítá se průměrná. Básně s nejvyššími známkami postoupí do dalšího kola, kdy si je přečtou všichni editoři a opět je oznámkují, nejlepší básně postoupí do sbírky.

Tudíž je zřejmé, že sbírka bude velmi, velmi kompetitivní, a pokud se nepřihlásí dobří autoři s dostatkem básní, dost možná ani nevznikne.

Podmínky pro sbírku z naší strany:

Pokud neobdržíme minimálně 700 básní do prvního kola, sbírka nevznikne.

Pokud jich aspoň 100 neobdrží v prvním kole známku rovnou nebo vyšší než 8, opět sbírka nevznikne, raději nebudeme publikovat nic, než špatné básně.

Byli bychom rádi, kdyby se podařilo díla přeložit do angličtiny a zprostředkovat tak současnou českou /i slovenskou/ poezii mnohem širšímu publiku. V ideálním světe bychom rádi nabídli výtvarným umělcům možnost básně ilustrovat, ale tím se sbírka výrazně prodraží, proto pro případné výtvarně nadané máme ještě těžší podmínky, aby se publikovaly jen naprosto vynikající a vysoce nadprůměrné ilustrace, pokud vůbec nějaké.

Co účast znamená pro autory:

Pokud Vaši báseň vybereme do sbírky, souhlasíte s jejím otištěním v podobě, v jaké byla zaslána. Uvedete pro otištění své plné jméno /nesouhlasíme s vydáváním básní anonymně nebo pod přezdívkou, kniha není internet/.

Vzdáváte se jakéhokoli nároku na honorář /vydat sbírku je otázka 50-100 000 korun a pravděpodobně nebude zisková, opravdu nemůžeme nikomu platit za díla/.

Totéž platí pro výtvarné umělce, pokud dostanene báseň k ilustraci, souhlasíte, že dílo bude použito ve sbírce bez nároku na honorář.

Souhlasíte s případným překladem do cizího jazyka, který bude autorským dílem překladatele a nebudete mít možnost do překladu zasahovat.

Tudíž, jak tedy na to z Vaší autorské strany:

Autoři poezie – podmínkou účasti je publikační činnost na MINIMAXu, tudíž aspoň 5 publikovaných básní /neradi bychom náhlý influx autorů, kteří chtějí mít básně ve sbírce a o MINIMAXu nikdy neslyšeli/.

Pokud tuto podmínku splňujete, vytvořte textový soubor (formát doc, rtf, txt) s básněmi. Básně musí obsahovat jen název a vlastní text, žádné komentáře, ani jméno autora. Pouze každá báseň musí být nadepsaná anonymizující přezdívkou /buď tou z minimaxu, nebo jakoukoli jinou/. Dílo musí být psáno česky nebo slovensky.

Příklad:

Přezdívka: habakuk
Moje milá

Moje milá nohy má
ta se ale má.
Já mám nohy taky
mám se tudíž taky.


Pokud je básní více, musí být každá autorsky nadepsána tou stejnou přezdívkou a na zvlášní stránce souboru.

Toto uložte do souboru, a ten pošlete na dila(a)minimax.cz emailem, a do předmětu uveďte SBIRKA pomlčka anonymizující přezdívka, aby se nám následně snadno autoři spojovali s kontaktním emailem.

Pro výtvarné umělce, kteří si troufají:

Nemáme zájem uměle spojovat básně s již předvytvořenými díly, ale pokud je někdo opravdu dobrý, talentovaný, ambiciozní a kreativní, zaslouží si být součástí plánované sbírky.

Pokud máte zájem, aby Vám byla přidělena jedna báseň k ilustraci, pošlete následující:

Profesionální životopis (vztahující se k výtvarné tvorbě, obsahující Vaše odborné vzdělání, výstavy, tvorbu na zakázku atp.), a aspoň 10 děl jako scan ve formátu pdf (velikost ne větší než 10 MB). Pokud se sbírka bude konat a budete vybráni k ilustraci, dostanete jedno dílo, k němuž vytvoříte ilustraci inspirovanou touto básní. Dílo musí mít datum vzniku na přední straně (nechceme recykláty minulé tvorby, ale výhradně originální, české nebo slovenské ilustrace).

Uzávěrka je 1.11.2011

Jak je z našeho popisu zřejmé, chceme, aby sbírka byla maximální kompetitivní, ale také maximálně dobrá. Srdečně zveme všechny autory, kteří mají zájem o báseň ve sbírce, aby ji (je) zaslali, a všechny kreativní tvůrce, aby poslali svůj umělecký profil. Jen ti nejlepší nakonec dostanou místo, ale proč to nezkusit.

Těšíme se na díla, a doufáme, že nás nezklamete.

Redakce minimax.cz

Dotazy, komentáře - nejlépe fórum, redakční email, nebo speciální dedikovaný email sbirka(zavinac)atlas.cz
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund